logo - sedcom.pl
Trendy
Pielęgnacja
Fitness
Gwiazdy
Dom i rodzina
Zdrowie
slider - Opryszczka - 5 domowych sposobów
Opryszczka - 5 domowych sposobów
slider - Naturalny antybiotyk w formie napoju
Naturalny antybiotyk w formie napoju
slider - Hoduj naturalny słodzik w domu!
Hoduj naturalny słodzik w domu!
slider - Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
slider - left arrow
slider - right arrow
1

6 błędów które popełniasz na plaży

6 błędów które popełniasz na plaży

Niby wiesz, jak chronić się przed słońcem, a mimo to co roku wracasz z wakacji z poparzeniami. To dlatego że niewłaściwie używasz kremu z filtrem. Zobacz, jakich błędów unikać, by mieć ładną opaleniznę i zdrową skórę.

Wybierasz zbyt niski filtr

Jego wysokość trzeba dopaso­wać do koloru skóry. Im jest ciemniejsza, tym ma wyższy fototyp i lepiej broni się przed słońcem. Większość Polaków ma fototyp I lub II. Ich cera jest jasna, oczy niebieskie lub piwne, a włosy blond. Taka skóra trud­no się opala i łatwo ulega popa­rzeniom, więc trzeba ją chronić filtrem SPF 50+ lub 30. Jeśli masz ciemniejszą karnację, mo­żesz stosować SPF 15-25. Pa­miętaj, że bliżej równika słońce działa silniej, dlatego w Hiszpanii stosuj wyższe filtry niż na Helu.

Nakładasz mało kremu

Badania pokazują, że ten błąd popełnia aż jedna czwarta z nas. Tymczasem by krem dawał taką ochronę, jaką deklaruje produ­cent na opakowaniu, trzeba nałożyć 2 mg kosmetyku na 1 cm kw. skóry. Na całe ciało potrzebujesz więc około sześciu łyżeczek kremu. Szczególnie starannie nakładaj go na uszy, odkrytą skórę głowy, kark, kolana i stopy. Często zapominamy o tych miejscach, a bardzo łatwo ulegają one poparzeniom.

Plaster na słońce

Z badań wynika, że nie umiemy dobrze chronić się przed słońcem. Pomóc może specjalny  plaster . Naklej go na odkrytą skórę, ściągnij specjalną aplikację na telefon i regularnie skanuj nim plaster. Otrzy­masz informacje, jaki filtr wybrać i kiedy go znów nałożyć.

Plaster można dostać bezpłatnie w wybranych gabinetach dermatologicz­nych. 

Smarujesz się za późno

Większość z nas nakłada krem z filtrem na plaży.

To błąd, bo kosmetyk potrzebuje 30 minut, by zacząć działać. Najlepiej zrobić to przed wyjściem z hotelu. Pamiętaj, że smarować trzeba się co dwie godziny i po każdym wyjściu z wody. Nawet wodoodporny krem może zmywać się aż w 50 procentach. Po kąpieli w morzu weź prysznic, bo kryształki soli działają jak soczewki i sprzyjają poparzeniom.

Stosujesz krem z zeszłego sezonu 

Lepiej tego nie robić, nawet jeśli jego termin przydat­ności do użycia jeszcze nie minął. Krem z filtrem, który przez dwa tygodnie leżał w słońcu na plaży, traci część swoich właściwości ochronnych. Zamiast ryzykować oparzenia, kup nowy kosmetyk.

Nie używasz filtrów, bo nasilają trądzik

W aptekach są już kremy z filtrem dopasowane do potrzeb cery tłustej i trądzi­kowej. Mają lekką konsy­stencję, nie powodują świe­cenia i nie zatykają porów. Warto ich używać, bo trą­dzik nie lubi słońca. Mimo że na początku lata się wy­cisza, jesienią atakuje ze zdwojoną siłą. Specjalne kremy znajdą też dla siebie osoby o cerze wrażliwej lub naczynkowej

Mylisz kolejność 

Serum, krem nawilżający lub przeciw- zmarszczkowy, a na koniec krem z wysokim filtrem. To właściwa kolejność nakładania kos­metyków. Wklepując je w ten sposób, masz pewność, że skóra w pełni skorzysta z ich składników i będzie dobrze chroniona przed słońcem. Po nałożeniu każdej warstwy odcze­kaj chwilę, by preparat wniknął w skórę.
28-2016-18:34 

urlop

Najczęściej czytane

Tagi

Reklama

Trendy

Pielęgnacja

Fitness

Gwiazdy

Copyright www.sedcom.pl
2010-2015 All rights reserved
Sedcom - dla Kobiet.. od Kobiet.
logo - sedcom.pl