logo - sedcom.pl
Trendy
Pielęgnacja
Fitness
Gwiazdy
Dom i rodzina
Zdrowie
slider - Opryszczka - 5 domowych sposobów
Opryszczka - 5 domowych sposobów
slider - Naturalny antybiotyk w formie napoju
Naturalny antybiotyk w formie napoju
slider - Hoduj naturalny słodzik w domu!
Hoduj naturalny słodzik w domu!
slider - Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
slider - left arrow
slider - right arrow
1

6 błędów które popełniasz na plaży

6 błędów które popełniasz na plaży

Niby wiesz, jak chronić się przed słońcem, a mimo to co roku wracasz z wakacji z poparzeniami. To dlatego że niewłaściwie używasz kremu z filtrem. Zobacz, jakich błędów unikać, by mieć ładną opaleniznę i zdrową skórę.

Wybierasz zbyt niski filtr

Jego wysokość trzeba dopaso­wać do koloru skóry. Im jest ciemniejsza, tym ma wyższy fototyp i lepiej broni się przed słońcem. Większość Polaków ma fototyp I lub II. Ich cera jest jasna, oczy niebieskie lub piwne, a włosy blond. Taka skóra trud­no się opala i łatwo ulega popa­rzeniom, więc trzeba ją chronić filtrem SPF 50+ lub 30. Jeśli masz ciemniejszą karnację, mo­żesz stosować SPF 15-25. Pa­miętaj, że bliżej równika słońce działa silniej, dlatego w Hiszpanii stosuj wyższe filtry niż na Helu.

Nakładasz mało kremu

Badania pokazują, że ten błąd popełnia aż jedna czwarta z nas. Tymczasem by krem dawał taką ochronę, jaką deklaruje produ­cent na opakowaniu, trzeba nałożyć 2 mg kosmetyku na 1 cm kw. skóry. Na całe ciało potrzebujesz więc około sześciu łyżeczek kremu. Szczególnie starannie nakładaj go na uszy, odkrytą skórę głowy, kark, kolana i stopy. Często zapominamy o tych miejscach, a bardzo łatwo ulegają one poparzeniom.

Plaster na słońce

Z badań wynika, że nie umiemy dobrze chronić się przed słońcem. Pomóc może specjalny  plaster . Naklej go na odkrytą skórę, ściągnij specjalną aplikację na telefon i regularnie skanuj nim plaster. Otrzy­masz informacje, jaki filtr wybrać i kiedy go znów nałożyć.

Plaster można dostać bezpłatnie w wybranych gabinetach dermatologicz­nych. 

Smarujesz się za późno

Większość z nas nakłada krem z filtrem na plaży.

To błąd, bo kosmetyk potrzebuje 30 minut, by zacząć działać. Najlepiej zrobić to przed wyjściem z hotelu. Pamiętaj, że smarować trzeba się co dwie godziny i po każdym wyjściu z wody. Nawet wodoodporny krem może zmywać się aż w 50 procentach. Po kąpieli w morzu weź prysznic, bo kryształki soli działają jak soczewki i sprzyjają poparzeniom.

Stosujesz krem z zeszłego sezonu 

Lepiej tego nie robić, nawet jeśli jego termin przydat­ności do użycia jeszcze nie minął. Krem z filtrem, który przez dwa tygodnie leżał w słońcu na plaży, traci część swoich właściwości ochronnych. Zamiast ryzykować oparzenia, kup nowy kosmetyk.

Nie używasz filtrów, bo nasilają trądzik

W aptekach są już kremy z filtrem dopasowane do potrzeb cery tłustej i trądzi­kowej. Mają lekką konsy­stencję, nie powodują świe­cenia i nie zatykają porów. Warto ich używać, bo trą­dzik nie lubi słońca. Mimo że na początku lata się wy­cisza, jesienią atakuje ze zdwojoną siłą. Specjalne kremy znajdą też dla siebie osoby o cerze wrażliwej lub naczynkowej

Mylisz kolejność 

Serum, krem nawilżający lub przeciw- zmarszczkowy, a na koniec krem z wysokim filtrem. To właściwa kolejność nakładania kos­metyków. Wklepując je w ten sposób, masz pewność, że skóra w pełni skorzysta z ich składników i będzie dobrze chroniona przed słońcem. Po nałożeniu każdej warstwy odcze­kaj chwilę, by preparat wniknął w skórę.
28-2016-18:34 

urlop

Najczęściej czytane

Tagi

Reklama

no deposit bonus has over in latest no deposit bonuses for online casino poker bingo and sports betting sites
prawolingo.pl

Trendy

Pielęgnacja

Fitness

Gwiazdy

Copyright www.sedcom.pl
2010-2015 All rights reserved
Sedcom - dla Kobiet.. od Kobiet.
logo - sedcom.pl