logo - sedcom.pl
Trendy
Pielęgnacja
Fitness
Gwiazdy
Dom i rodzina
Zdrowie
slider - Opryszczka - 5 domowych sposobów
Opryszczka - 5 domowych sposobów
slider - Naturalny antybiotyk w formie napoju
Naturalny antybiotyk w formie napoju
slider - Hoduj naturalny słodzik w domu!
Hoduj naturalny słodzik w domu!
slider - Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
slider - left arrow
slider - right arrow
1

Czystek - naturalny sposób na wyeliminowanie toksyn z organizmu

Czystek - naturalny sposób na wyeliminowanie toksyn z organizmu

Do tej pory czystek był niedocenianym ziołem. Tymczasem przypisywane są mu wyjątkowe właściwości zdrowotne.

W prasie czy internecie można znaleźć informacje o jego skuteczności w walce z wieloma infekcjami. Lekarze przekonują, że wskazaniem do stosowania są również alergie, borelioza ale także choroby nowotworowe.

Czystek jest ziołem któremu przypisywane są wyjątkowe właściwości zdrowotne. Wszystko zawdzięcza wysokiej zawartości polifenoli – silnych antyoksydantów, które dobroczynnie wpływają na nasze zdrowie.

Lecznicze działanie czystka

Zioło te charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością polifenoli , silnych przeciwutleniaczy. Substancje te neutralizują wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania wielu chorób, w tym nowotworowych. Ponadto polifenole hamują rozwój oraz powstawanie stanów zapalnych w organizmie i również wzmacniają. Pozytywny wpływ mają także na naczynia krwionośne – ochraniają je i hamują utlenianie się „złego” cholesterolu, co jednocześnie zapobiega tworzeniu się blaszek miażdżycowych. Polifenole wzmacniają układ odpornościowy i wspomagają walkę z drobnoustrojami i grzybami. Działają antyalergiczne – hamują uwalnianie histaminy.

Czystek – kto może go pić?

W przeciwieństwie do zielonej herbaty, czystek pozbawiony jest teiny, kofeiny i teobrominy.  Napar z tego zioła może pić każdy, można go podawać także dzieciom od 3 roku życia.  Z powodzeniem mogą go spożywać także kobiety w ciąży czy osoby starsze. Ważne aby susz pochodził z kontrolowanych upraw, wolnych od zanieczyszczeń , wtedy jego właściwości i działanie są najbardziej skuteczne.

Czystek uwalnia toksyny z organizmu

Organizm palaczy  czy osób pracujących w zanieczyszczonym środowisku narażony jest na kumulację ołowiu, rtęci czy kadmu. Nadmiar metali ciężkich powoduje poważne uszkodzenia organizmu oraz jego nieprawidłowy rozwój. Czystek wiąże toksyczne substancje i usuwa je z organizmu.

Podczas gdy czystek usuwa toksyny z naszego organizmu zmienia się także zapach naszego działa. Najczęściej to toksyny są powodem nieprzyjemnego zapachu potu. Można więc śmiało powiedzieć, że czystek działa jak antyperspirant – od środka.

20-2015-19:20 

ziołolecznictwo

zioła

toksyny

Najczęściej czytane

Tagi

Reklama

Trendy

Pielęgnacja

Fitness

Gwiazdy

Copyright www.sedcom.pl
2010-2015 All rights reserved
Sedcom - dla Kobiet.. od Kobiet.
logo - sedcom.pl