logo - sedcom.pl
Trendy
Pielęgnacja
Fitness
Gwiazdy
Dom i rodzina
Zdrowie
slider - Opryszczka - 5 domowych sposobów
Opryszczka - 5 domowych sposobów
slider - Naturalny antybiotyk w formie napoju
Naturalny antybiotyk w formie napoju
slider - Hoduj naturalny słodzik w domu!
Hoduj naturalny słodzik w domu!
slider - Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
slider - left arrow
slider - right arrow
1

Kocham za bardzo, ta miłość mnie niszczy cz.2

Kocham za bardzo, ta miłość mnie niszczy cz.2

Schematwciąż się powtarzał

Czara goryczy sięprzelała, gdy Daria znalazła w komórce Pawła czułego SMS-a do innej kobiety.Zabolało ją to tak bardzo, że kazała mu się wynosić z domu.

- Zabrał kilka swoichrzeczy i wyszedł. Zo­stałam sama, a tęsknota mnie obezwładniała. Czułam sięokropnie: bezradna, bezsilna, na granicy załamania. Z Pawłem było mi źle, alebez niego nie mogłam wytrzymać. Samotność była nie do zniesienia. Nie miałamsiły, żeby walczyć o siebie i o swoją niezależność. Za­dzwoniłam do niego.Błagałam, by wrócił.

Pojawił się z bukietem kwiatów, przeprosił. Znów było wspaniale. Ze szczęścia niemal unosiłam się nad ziemią - mówi Daria. Sielanka nie trwała jednak długo. Paweł znów zaczął znikać z domu. W końcu odszedł do innej, a ona nie mogła zrozumieć, dlaczego ją opuścił, choć tak się dla niego poświęcała. Lekarstwem na złamane serce Darii okazał się Łukasz.

- Schemat jednak się powtórzył. Cudowny początek, pełen euforii, radości, podniecenia. Potem coraz więcej bólu i poniżenia - mówi Daria. - Wykańczałam się psychicznie, ale nadal trwałam w tym układzie. Mój głód mi­łości był ogromny. Strasznie cierpiałam, źle spałam. W pewnym momencie przeraziłam się tym, co się ze mną dzieje. Odważyłam się powiedzieć koleżance z pracy o swoim proble­mie. To ona namówiła mnie na terapię.

Daria od dwóch lat jest sama. Regularnie chodzi na spotkania grupy wsparcia. - Jest tam wiele
 kobiet, które mają podobną historię do mojej. Tak jak ja, stawiały mężczyznę ponad wszyst­kim. Zatracały się w chorej miłości. Ona jest jak narkotyk czy alkohol. Uzależnia, dlatego tak ciężko wyrwać się z jej szponów - mówi Daria.

Dopiero niedawno zdałam sobie sprawę, jak bardzo podobne do siebie były moje związki z Pawłem i Łukaszem. Wybierałam niewłaści­wych facetów i całkowicie się im podporząd­kowywałam. Zakochiwałam się tak bardzo, że bagatelizowałam trudności. Wierzyłam, że moja miłość pokona wszelkie przeszkody.

Powoli odbudowuję wiarę w siebie

Na terapii Daria zobaczyła, jak bardzo przenio­sła relacje z domu rodzinnego na swoje związ­ki. Jej ojciec był zimny i oschły. Ona i jej siostry bały się go. - Kiedy wracał z pracy, chowałyśmy się pod stołem, bo nie wiedziałyśmy, czy będzie zły, czy go coś nie zdenerwuje. Mama też nie dawała nam wsparcia. Czułam się niekochana. Tak bardzo zależało mi, żeby rodzice dali mi trochę uwagi, ciepła. Nie miałam poczucia bez­pieczeństwa - mówi Daria. - Myślałam, że tę ogromną pustkę i głód miłości zapełni mężczy­zna. Tak bardzo tego pragnęłam, że traciłam kontrolę nad swoim życiem. Szczęście Pawła czy Łukasza utożsamiałam ze swoim.

Daria powoli odbudowuje to, co najważniejsze: wiarę w siebie. Już samotność jej nie przeraża.

Chcę nauczyć się kochać i być kochaną, sta­wiać granice i budować dobrą relację. Wiem, że mogę być szczęśliwa i spełniona w związku mówi Daria, a na jej twarzy pojawia się deli­katny uśmiech.

KOBIETY MAJĄ SKŁONNOŚĆ,

BY SIĘ POŚWIĘCAĆ

Daria cierpi na syndrom kochania za bardzo. Choć problem nałogowej miłości dotyczy wielu osób, mówi się o nim od niedawna. Zwłaszcza kobiety mają skłonność do poświę­cania się partnerowi. Samotność je przeraża i popycha do irracjonalnych zachowań. Wchodzą w toksyczne i krzywdzące związki. Cierpią w imię źle pojętej miłości.

Osoby kochające za bardzo:

odczuwają niezwykle silną po­trzebę bycia z kimś t doświadcza­ją nieustannej huśtawki nastrojów: euforii, rozczarowania i nadziei

obsesyjnie myślą i mówią o part­nerze 

• znoszą upokorzenia, przy­wołując w pamięci chwile, gdy on był dla nich dobry 

• mają poczucie winy żyją sprawami i potrzebami drugiej osoby, często uważając je za własne 

• oskarżają siebie za niepowodzenia czy zły humor part­nera 

• godzą się na psychiczną i fizyczną przemoc 

• mają nadzieję, że zmienią drugą osobę na lepsze 

• uzależniają swój nastrój od na­stroju partnera pomimo bólu, jaki przynosi ta relacja, nie potrafią się rozstać 

• porzucone, długo nie są w stanie się otrząsnąć, często po­grążają się w depresji.

Uzależnienie od chorej miłości jest podobne do każdego innego uza­leżnienia. Można z niego wyjść. Pierwszym krokiem jest przyznanie się przed sobą, że ma się problem i że jest się osobą, która kocha za bardzo. Kolejnym, najważniejszym, jest poszukanie terapeuty albo grupy wsparcia. Samemu ciężko jest wyjść z uzależnienia. Takie osoby zazwyczaj nie mają wystarczająco silnej woli, by podjąć decyzję o prze­rwaniu jakiejś czynności i wytrwać w tym postanowieniu. Bez fachowej pomocy zwykle wracają do daw­nych zachowań.

Wyleczenie się z uzależnienia od „miłości” i nauczenie się budo­wania zdrowych i dojrzałych rela­cji jest możliwe. Wymaga to deter­minacji i pracy nad sobą. Należy zacząć od odbudowania poczucia własnej wartości. Nauczenia się stawiania granic i odróżniania zdro­wych zachowań od toksycznych. Trzeba też, tak jak każda osoba, która pokonała nałóg, do końca życia zachować samokontrolę

18-2016-19:04 

miłość

Najczęściej czytane

Tagi

Reklama

      stół rozkładany allegro
      kup teraz na za zł duży stół rozkładany do jadalni riga biały połysk radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki programowi ochrony kupujących

Trendy

Pielęgnacja

Fitness

Gwiazdy

Copyright www.sedcom.pl
2010-2015 All rights reserved
Sedcom - dla Kobiet.. od Kobiet.
logo - sedcom.pl