logo - sedcom.pl
Trendy
Pielęgnacja
Fitness
Gwiazdy
Dom i rodzina
Zdrowie
slider - Opryszczka - 5 domowych sposobów
Opryszczka - 5 domowych sposobów
slider - Naturalny antybiotyk w formie napoju
Naturalny antybiotyk w formie napoju
slider - Hoduj naturalny słodzik w domu!
Hoduj naturalny słodzik w domu!
slider - Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
slider - left arrow
slider - right arrow
1

Najważniejsze informacje o karmieniu niemowlęcia część 1

Najważniejsze informacje o karmieniu niemowlęcia część 1

Karmienie na żądanie

Karmienie na żądanie to po prostu przystawianie dziecka do piersi za każdym razem, gdy jest głodne, a nie według ustalonego grafiku. Dla noworodka głód jest zupełnie nowym doznaniem. Podczas życia płodowego był odżywiany w sposób ciągły, a teraz musi obywać się bez jedzenia przez dłuższy czas. Jego system trawienny nie jest jeszcze całkiem sprawny, by mógł się uporać z większymi porcjami dostarczanymi w dłuższych odstępach czasu; a więc podstawową zasadą w pierwszym okresie życia dziecka jest: mało, ale często. Nie ma żadnej korzyści z przedłużania oczekiwania na karmienie, kiedy dziecko zaczyna płakać z głodu - w końcu tak się rozwrzeszczy, że nie będzie chciało w ogóle ssać. Wtedy trzeba je utulić i tak długo uspokajać, aż wreszcie zacznie jeść. Zaspokajanie potrzeb dziecka nie jest wcale rozpieszczaniem go. W pierwszych tygodniach życia pusty żołądek jest najczęstszą przyczyną budzenia się niemowlęcia z płaczem; gdy jego system trawienny dojrzeje, a żołądek urośnie, dziecko zacznie jeść więcej przy każdym kolejnym karmieniu, a odstępy między nimi zaczną się wydłużać.

Jak często dziecko będzie chciało jeść?

Dziecko będzie chciało jeść, tyle razy, ile razy poczuje głód; na początku będzie się to zdarzało często. U noworodków trudno mówić o wyraźnym rozkładzie posiłków. W trzecim lub czwartym dniu życia karmienia mogą się odbywać co dwie, trzy godziny; w sumie może to być osiem posiłków podstawowych w ciągu dnia i kilkanaście nawet krótkich wieczorem. W ciągu nocy możesz karmić dziecko dwa albo trzy razy, ponieważ przed ukończeniem sześciu tygodni bardzo niewiele niemowląt potrafi spać bez przebudzenia dłużej niż pięć godzin. Dzieci karmione piersią wymagają zwykle częstszego odżywiania niż dzieci karmione sztucznie, ponieważ mleko matki jest trawione szybciej i łatwiej niż mieszanka.

W wieku trzech miesięcy dziecko prawdopodobnie ustali sobie własny rozkład posiłków - w przybliżeniu co cztery godziny; będzie to pięć posiłków w ciągu dnia i jeden lub dwa w nocy. Dziecko karmione sztucznie potrafi zwykle szybciej i łatwiej przejść na karmienie co cztery godziny, niż dziecko karmione piersią.

18-2016-13:22 

karmienie piersią

karmienie dziecka

Najczęściej czytane

Tagi

Reklama

Trendy

Pielęgnacja

Fitness

Gwiazdy

Copyright www.sedcom.pl
2010-2015 All rights reserved
Sedcom - dla Kobiet.. od Kobiet.
logo - sedcom.pl