logo - sedcom.pl
Trendy
Pielęgnacja
Fitness
Gwiazdy
Dom i rodzina
Zdrowie
slider - Opryszczka - 5 domowych sposobów
Opryszczka - 5 domowych sposobów
slider - Naturalny antybiotyk w formie napoju
Naturalny antybiotyk w formie napoju
slider - Hoduj naturalny słodzik w domu!
Hoduj naturalny słodzik w domu!
slider - Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
slider - left arrow
slider - right arrow
1

Najważniejsze informacje o karmieniu niemowlęcia część 2

Najważniejsze informacje o karmieniu niemowlęcia część 2

Przypadki szczególne

Wcześniaki. Dzieci przedwcześnie urodzone jedzą bardzo mało, dlatego należy je częściej karmić. Wcześniaki zwykle dużo śpią i nie domagają się jedzenia nawet wtedy, gdy są głodne; budź więc dziecko co trzy godziny i staraj się je nakarmić. Jeżeli podczas pobytu w szpitalu ściągałaś-mleko z piersi, nie powinnaś mieć problemów z karmieniem naturalnym po powrocie do domu. Czasem jednak niemowlę może mieć trudności z przestawieniem się na karmienie piersią. Chcąc mu pomóc, przed karmieniem wyciśnij z piersi kilka kropel mleka (patrz str. 94), rozprowadź je na brodawce, następnie dotknij brodawką do ust dziecka. Gdy dziecko poczuje jego smak, łatwiej domyśli się, o co chodzi.

Bliźniaki także możesz z powodzeniem karmić piersią. Na początku karm je po kolei, a gdy nabierzesz doświadczenia i wprawy, bez trudności będziesz mogła je karmić jednocześnie, umieszczając nogi każdego z bliźniaków pod swoją pachą, a rękami podtrzymując ich głowy.

Odbijanie powietrza

Niezależnie od metody karmienia dziecku potrzebna jest przerwa w łykaniu, aby mogło mu się odbić połknięte powietrze, które powoduje uczucie sytości. Jeżeli po upływie minuty nie odbije mu się, zrezygnuj z dalszych zabiegów - widocznie tym razem dziecko nie odczuwa takiej potrzeby.

Noworodek

Chcąc pomóc noworodkowi w odbiciu powietrza, przytul go do siebie w pozycji pionowej i po- głaszcz po plecach albo „posadź” na kolanach, podtrzymując głowę pod brodą. Miej w pobliżu czystą pieluszkę, gdyż może mu się ulać trochę mleka.

Kładzenie na brzuchu

Dziecku być może łatwiej się odbije powietrze, jeżeli położysz je na chwilę na brzuchu. Możesz je trzymać w tej pozycji na swoich kolanach lub na rękach.

Starsze niemowlę

Trzymiesięczne niemowlę może już siedzieć przez krótką chwilę. „Huśtanie” go na kolanach z jednoczesnym rozcieraniem pleców pomoże mu w odbiciu połkniętego powietrza.

18-2016-13:28 

noworodek

karmienie piersią

karmienie dziecka

Najczęściej czytane

Tagi

Reklama

Trendy

Pielęgnacja

Fitness

Gwiazdy

Copyright www.sedcom.pl
2010-2015 All rights reserved
Sedcom - dla Kobiet.. od Kobiet.
logo - sedcom.pl