logo - sedcom.pl
Trendy
Pielęgnacja
Fitness
Gwiazdy
Dom i rodzina
Zdrowie
slider - Opryszczka - 5 domowych sposobów
Opryszczka - 5 domowych sposobów
slider - Naturalny antybiotyk w formie napoju
Naturalny antybiotyk w formie napoju
slider - Hoduj naturalny słodzik w domu!
Hoduj naturalny słodzik w domu!
slider - Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
slider - left arrow
slider - right arrow
1

Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy

Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy


 Nie od dziś wiadomo , że pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy wymaga więcej wysiłku niż pielęgnacja innych typów cery.

Na szczęście dzięki szerokiemu dostępowi do informacji, porad czy kosmetyków można sobie z tym doskonale radzić.

Co wpływa na przesuszenie skóry twarzy ?

Powodów suchej cery może być wiele. Nie zawsze wynika to z naszych uwarunkowań genetycznych.  Najczęściej jest to reakcja organizmu na czynniki zewnętrzne.

  • Sucha cera staje się przyjacielem osób nadmiernie odchudzających się, korzystających z kąpieli słonecznych czy osób które stosują nieodpowiednie kosmetyki. Wszystko to powoduje, że cera staje się łuszcząca, matowa a nawet odwodniona.
  • Ten typ cery źle znosi długotrwałe wystawianie na działanie klimatyzacji, centralnego ogrzewania oraz drastyczną zmianę temperatur.
  • Aby zachować cerę w zdrowym stanie nie narażajmy się także na działanie promieni UV.

Recepta na odżywienie suchej skóry twarzy

  • Zmiana stylu życia, a przede wszystkim sposobu odżywiania. Spożywanie dużej ilości wody ma pozytywny wpływ na nawilżenie skóry. Warto także ograniczyć słodycze w codziennej diecie oraz tłuste potrawy. W zamian za to postawić na dużą dawkę warzyw i owoców.
  • Nieodpowiednia pielęgnacja skóry suchej sprawia, że staje się matowa i wygląda na zmęczoną. Warto zakupić odżywczy krem do twarzy, który pomoże wzmocnić naturalną barierę ochronną naskórka oraz poprawi koloryt skóry.
  • ·Dodatkowo 1-2 razy w tygodniu warto zastosować maseczkę do twarzy, która dodatkowo nawilży skórę oraz dostarczy jej wartościowych składników odżywczych

 

Pielęgnacja suchej cery

 

  • Codzienna pielęgnacja suchej skóry twarzy jest nieodłącznym elementem jej odżywiania. Cera taka powinna być dokładnie nawilżana dwa razy dziennie. W szczególności obficie należy nawilżać skórę pod oczami, która najszybciej się starzeje.
  • Odpowiedni krem który nawilży skórę to klucz do sukcesu. Na rynku istnieje wiele kremów, których bazą jest przede wszystkim gliceryna. Przed zakupem warto zasięgnąć porady farmaceuty lub ekspedientki w drogerii.
  • Demakijaż skóry suchej powinien być wykonywany delikatnie przy użyciu specjalnych płynów do demakijażu. Mają one konsystencję nieco inną niż typowe płynu do demakijażu, gdyż wzbogacone są o nawilżające olejki.
  • Każdorazowo po myciu twarz należy delikatnie osuszyć, uważając przy tym by nie pocierać jej intensywnie ręcznikiem czy płatkami kosmetycznymi. Może to naruszyć jej  warstwę ochronną.

Przy codziennej pielęgnacji suchej cery należy rozsądnie kierować się kupnem wszelkich preparatów do jej pielęgnacji. Nieodpowiednie kosmetyki oraz niewystarczająca ochrona przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz może przyczynić się do zmiany cery we wrażliwą bądź skłonną do alergii.

30-2015-13:56 

nawilżanie

Najczęściej czytane

Tagi

Reklama

Trendy

Pielęgnacja

Fitness

Gwiazdy

Copyright www.sedcom.pl
2010-2015 All rights reserved
Sedcom - dla Kobiet.. od Kobiet.
logo - sedcom.pl