logo - sedcom.pl
Trendy
Pielęgnacja
Fitness
Gwiazdy
Dom i rodzina
Zdrowie
slider - Opryszczka - 5 domowych sposobów
Opryszczka - 5 domowych sposobów
slider - Naturalny antybiotyk w formie napoju
Naturalny antybiotyk w formie napoju
slider - Hoduj naturalny słodzik w domu!
Hoduj naturalny słodzik w domu!
slider - Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
slider - left arrow
slider - right arrow
1

To będzie urlop Twoich marzeń cz1

To będzie urlop Twoich marzeń cz1

Skąpana w słońcu hiszpańska Costa Dorada

Wybrzeże we wschodniej Hiszpanii nie bez powo­du nazywa się „Dorada", czyli „złota". Na szerokich plażach miękki piasek iskrzy się w promie­niach słońca. Jest jak biżuteryjna oprawa dla szmaragdowego mo­rza. Każdy znajdzie tu coś dla sie­bie: kurorty, które kuszą radosną atmosferą, senne miasteczka jak Cambrils z rybackim portem czy leżące pośród pagórków Mont- blanc, pamiętające czasy średnio­wiecza. Barcelona, stolica regionu, to tętniąca życiem metropolia dumna z imponujących budowli Antonio Gaudiego jak Park Giiell czy kościół Sagrada Familia. W przytulnych barach podawane są tapas, czyli przekąski z wyśmie­nitym lokalnym winem. Aż chcia­łoby się spędzić tu całe lato!

Pełen uroku chorwacki półwysep Istria

Czeka na nas tu pół tysiąca kilometrów wybrzeża z malowniczymi plażami i kameralnymi zatoczkami. Przy odrobinie szczęścia możemy mieć jedną tylko dla siebie. Przejrzyste wody Adriatyku są wprost wyma­rzone do pływania z maską i rur­ką. Zaledwie parę metrów od brzegu można napotkać ławice srebrzystych ryb. Wnętrze wyspy to góry o łagodnych stokach, zna­komite na piesze i rowerowe wy­cieczki. Uprawia się tutaj oliwki i winną latorośl. Jednak kulinar­nym symbolem regionu są trufle: drogie i cenione przez kucharzy grzyby o mocnym aromacie. Niemal wszystkie miasta na Istrii mogą się pochwalić długą historią. Poreć na północy pamięta czasy

Rzymian, ale najsłynniejszym jego zabytkiem jest Bazylika Eufrazja- na z okresu bizantyjskiego. Rovinj z kolorowymi domami wybudo­wanymi na skale nad samym mo­rzem uwodzi od pierwszego wej­rzenia. Mnóstwo tu restauracji i sklepików' z pamiątkami. Uliczki pną się w górę, gdzie pośród pinii stoi katedra św. Eufemii, patronki Rovinja. Wieczorem podświetlona reflektorami widoczna jest z dale­ka. Na południowym skrawku półwyspu jest Pula. Zachował się tu imponujących rozmiarów am­fiteatr. Wybudował go cesarz We- spazjan na prośbę kochanki, która pochodziła właśnie stąd. Nad miastem góruje wenecka twier­dza. Stąd, jak na dłoni, widać całe miasto, port i morze.

18-2016-18:38 

urlop

Najczęściej czytane

Tagi

Reklama

Trendy

Pielęgnacja

Fitness

Gwiazdy

Copyright www.sedcom.pl
2010-2015 All rights reserved
Sedcom - dla Kobiet.. od Kobiet.
logo - sedcom.pl