logo - sedcom.pl
Trendy
Pielęgnacja
Fitness
Gwiazdy
Dom i rodzina
Zdrowie
slider - Opryszczka - 5 domowych sposobów
Opryszczka - 5 domowych sposobów
slider - Naturalny antybiotyk w formie napoju
Naturalny antybiotyk w formie napoju
slider - Hoduj naturalny słodzik w domu!
Hoduj naturalny słodzik w domu!
slider - Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
Pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy
slider - left arrow
slider - right arrow
1

To będzie urlop Twoich marzeń cz.2

To będzie urlop Twoich marzeń cz.2

Powab francuskiego wybrzeża Roussillon

Położone między Pirenejami a Morzem Śródziemnym Roussillion to miejsce, które wciąż czeka, żeby je odkryć. Pozo­staje w cieniu Lazurowego Wy­brzeża, jednak nie ma tu takich tłumów, a ceny są niższe. To naj­bardziej słoneczny region Francji. Jest tu skaliste wybrzeże Côte Ver­meille, czyli „wiśniowe", bo skały mają intensywną barwę. Znajdzie­my też szerokie, płaskie plaże ide­alne na odpoczynek. Wystarczy przejść kilkadziesiąt metrów, by cieszyć się błogim spokojem. Pereł­ką wybrzeża jest Collioure wciśnię­te w niewielką zatokę. Kamienicz­ki z dachami w kolorze ochry i turkusowe morze portretował

 Henrie Matisse. Bywali tu Chagall i Picasso. Dziś też co krok natknie­my się na pracownię lub galerię. Atrakcją dla wielbicieli nurkowa­nia jest podwodny rezerwat z rzad­kimi gatunki ryb i koralowcami. Dostaniemy się do niego z Cerbere. Ale zamiast schodzić pod wodę, można się wspiąć na okoliczne pa­górki i podziwiać zapierające dech widoki. A jeśli zatęsknimy za gwa­rem dużego miasta, odwiedźmy pełne zabytków Perpignan. Na chwilę relaksu przysiądźmy w ba- rze i zamówmy lampkę słodkiego wina. Jest ono chlubą regionu. Bu­telkę przywieźmy do domu, by w pochmurne dni przypomnieć sobie smak słonecznych wakacji.

Uwodzicielska włoska Riwiera Adriatycka

Szerokie piaszczyste plaże z płytką wodą, w której dzie­ci mogą się bezpiecznie ba­wić, to idealny adres na rodzinny urlop. Dodatkowym wabikiem są parki rozrywki jak Mirabilandia koło Rawenny, Fiabilandia w Rimi­ni czy Aąuafan w Riccione. Potęż­ne zjeżdżalnie, rollercoastery czy karuzele sprawią mnóstwo radości i dużym, i małym. Blisko stąd jest też do słynnych miast: Wenecji, Padwy, Werony, a także najmniej­szego państwa świata: San Marino. Zachowały się w nim średnio­wieczne domy, place i mury obron­ne. Ale nie trzeba ruszać się z wy­brzeża, żeby znaleźć perełki architektury. W Rimini są Most

Tyberiusza i Luk Augusta. W Pesa- ro zobaczymy XV-wieczną fortecę i renesansowe centrum z Pałacem Dożów. Na Riwierze można się także znakomicie bawić. W Riccio­ne jest niezliczona ilość klubów, gdzie imprezy trwają do białego rana. Bywają tu gwiazdy znane z kinowych ekranów. Podobnie jest też w Cattolica. Osobliwością jest Park Regionalny Delty Padu (Parco Regionale del Delta del Po). Są tu dziesiątki kilometrów dróżek biegnących wzdłuż jezior i zatok. To królestwo ptaków, które gniaz­dują pośród trzcin. Na wyprawę warto zabrać lornetkę, by je pod­patrywać. I aparat, który uwieczni wspaniałe chwile na Riwierze.

18-2016-18:45 

urlop

Najczęściej czytane

Tagi

Reklama

metoda kanapkowa Cameron Hair Nieinwazyjna metoda kanapkowa zwana również metodą tape on off polega na przedłużaniu włosów za pomocą specjalnych taśm z włosami.

Trendy

Pielęgnacja

Fitness

Gwiazdy

Copyright www.sedcom.pl
2010-2015 All rights reserved
Sedcom - dla Kobiet.. od Kobiet.
logo - sedcom.pl